pátek 9. října 2009

Pleťové pudry

Skvělé minerální pudry má Everyday Minerals. Mají několik odstínů a formulací vhodných pro různé typy pleti. Kaolin pro mastnou, Finishing Dush pro normální až mastnou a Natural Reflections pro všechny typy pleti.  

Natural Reflections (NR) nefungují moc dobře jako fixační pudr, jestliže máte mastnou pleť, použijte je jako podklad pod make-up. Jejich velkou předností je minerální ochranný faktor 30, který je ale neoficiální - aby mohli NR prodávat jako ochranu před sluncem, museli by nechat udělat drahé testy, což by NR prodražilo. Jsou ale spolehlivou ochranou, používá je i hodně lidí s velmi světlou pletí, která se rychle spálí. Mimoto po použití NR pleť vypadá krásně zdravě a rozzářeně, ale ne leskle nebo mastně. Hodně zákazníků NR používá místo make-upu. Můžete také smíchat NR s make-upem, ušetříte tak ráno čas a dosáhnete tak jiného vzhledu než při použití zvlášť. Určitě vyzkoušejte, pokud máte suchou pleť. Dosáhnete dostatečného krytí bez vysušení pleti.

Skvělé neminerální, ale čistě přírodní pudry má Dr Hauschka. Je to celkem drahá značka pečující i dekorativní certifikované přírodní kosmetiky, ale jejich pudry jsou bezkonkurenční. Jsou obzvlášť vhodné pro mastnou pleť, vydrží několikrát déle než jiné i o dost dražší pudry. Jestliže se vám cena okolo 600 Kč za pudr zdá hodně, skvělou možností je hedvábný tělový pudr. Stojí sice přibližně stejně, ale je ho 50 g. Je to větší jednorázová investice, ale při rozpočítání na běžnou velikost pleťových pudrů nevyjde vůbec draho. Stačí troška, vydrží vám opravdu dlouho. Pleť udrží matnou celý den, pozor pro sušší pokožku se nehodí. Je sice bílý, ale transparentní. Nejsem moc bledá a používám ho bez problémů. Kromě toho má řadu dalších využití. Obsahuje výtažek ze šalvěje a hedvábí, použít ho můžete jako deodorant nebo na podrážděnou pokožku. Je to skvělý doplněk k deokrystalu, zesílí jeho účinek a zároveň pleť ošetří, nebo na nohy.

Vedle pudru můžete během dne použít i zmatňující papírky, které odsají mastnotu, ale nenaruší make-up. Vyrábí je řada značek a není problém najít čistě přírodní (EDM, NYX, Jane Iredale).

Žádné komentáře:

Okomentovat