neděle 31. ledna 2010

Proč už nedoporučuji Everyday Minerals

Dlouho jsem nic nenapsala, ale chtěla bych se zmínit o tom, jak se změnila značka, kterou jsem tady doporučovala - Everyday Minerals. Už je nedoporučuji ani od nich neobjednávám. Tady jsou důvody:

1. Jedna jejich zákaznice měla alergickou reakci na nové balení produktu, který do té doby bez problému používala. Její dermatolog potvrdil, že nové balení má odlišné složení, ačkoliv seznam igrediencí na obale je stejný. Napsala jim, protože chtěla vědět, co se stalo - Everyday Minerals se už stalo, že špatně označovali produkty (složení neodpovídalo seznamu ingrediencí na obalu), také měli kontaminovanou várku (brouci a chlupy ve výrobcích). Odpověděli jí, že její tvrzení, že způsobil jejich produkt je směšné - že obě možnosti jsou vyloučené (potom, co se jim oboje stalo a sami se k tomu nedávno přiznali) a akné může způsobit cokoliv (ačkoliv jim jasně napsala, že šlo o puchýře okolo očí, které vyžadovaly lékařské ošetření), dermatologům jde jen o peníze, proto jim nemá věřit a že si za to může sama, že jsou rádi, že už není jejich zákaznicí a že už se s ní nebudou bavit.

2. Už předtím byli jejich zaměstnanci hrubí k zákazníkům na fóru a v e-mailech a opakovaně nám lhali, takže pro většinu lidí to byla jen poslední kapka, ne důvod, proč přestat podporovat EDM (tím my myslím členy fóra, na které jsme se přesunuli poté, co EDM zrušili své fórum - přitom týden předtím tvrdili, že fórum je tu napořád). I když někteří od nich pořád objednávají, nikomu už je nedoporučují.

Nechci nikoho zrazovat od toho, aby od EDM objednávali, ale vyzkoušejte na zápěstí každé nové balení, i kdybyste ten produkt dříve používali bez problémů a složení se nezměnilo. Nejlepší je několik hodin před spaním nanést na zápěstí, pokud nepozorujete reakci, zalepte náplastí a nechte přes noc.

3. Změna složení výrobků. Makeupy způsobují hodně lidem akné a nevydrží (namísto celý den jen pár hodin), někoho svědí, do všech produktů chtějí přidávat látku, která není přírodní a nejsou o ní žádné informace - je relativně nová a neví se, nakolik je bezpečná.

4. Méně závažné důvody: Výrazné zdražení některých výrobků (makeupů a pudrů) bez varování. Cenzura na fóru, výhrůžky a hrubost k zákazníkům. Podpora kamarádky jedné ze zaměstnanců, která okradla několik členů fóra. Fan klub, který vypadá jako blog méně inteligentní náctileté dívky, mazání i příspěvků, které nejsou negativní. Ignorování e-mailů od zákazníků, které nejsou 100% pozitivní (na svých stránkách dokonce píšou, že odpoví na e-maily, které jsou "friendly and loving").

Žádné komentáře:

Okomentovat